Taş toplama makinasının çiftçiler için en büyük avantajlarından birisi zaman tasarrufudur. Taşlı tarım arazilerinde insan gücü ile yapılan taş temizliği çok zaman almaktadır ve etkili değildir. El ile yapılan temizlikte tohumun yerleştirileceği zemin altı taşlar temizlenmeyebilir.

Taş toplama makinası ile hızlı ve etkili bir temizlik yapılabilir. Bu etkili temizliğin en büyük faydalarından birisi ise tohum kaybının önlenmesidir. Ayrıca tarım arazisinin taşının etkili bir şekilde temizlenmesi, hasat zamanı faydalanan makinaların taşlardan zarar görmesinin önüne geçmektedir.

Tarım arazilerinde kullanılan kimyasal gübreler, ekim arazisinin verimliliğini organik gübre kadar artırıcı özelliğe sahip değildir. Benzer örnekleri defalarca görüldüğü üzere organik gübre kullanılan tarım arazileri kimyasal gübre kullanılan arazilere nazaran 10 kata kadar daha uzun ömürlü olmakta ve her yıl defalarca gübreleme gereksinimi duymamaktadır.

Firma olarak siz değerli çiftçilerimize organik gübre kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Üretimini yaptığımız katı gübre römorkları ile kaliteli, rahat kullanımlı bir makinaya ve uzun yıllar verimli arazilere sahip olacaksınız.

Sağım hayvancılığının olmazsa olmaz yem karma makinalarıdır. Yem karma makinaları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır.

Bunların ilki karım süresidir. İdeal karma süresi kullanılan karışıma ve makinanın gücüne bağlı olarak değişiklik göstereceği için kontrollü bir karım yapmak en ideal yoldur.

Bir diğer önemli husus ise karışımın sıralama ve muhteviyatıdır. Yemin hazırlanışında sap gibi kuru kaba yemlerin makinaya ilk sırada alınarak kıyılması gerekmektedir. Yonca gibi kuru ve yapraklı otlar kırılgan olduğundan makinaya öncelikli alındığında ufalanarak yem olma özelliğini kaybetmektedir.